Stowarzyszenie Lokalne Forum Biznesu, wydawca gazety FORUM, ma status organizacji pożytku publicznego. To znaczy, że każdy każdy płacący podatki i rozliczający PIT może właśnie na Stowarzyszenie przekazać 1,5 procent podatku.

Stowarzyszenie Lokalne Forum Biznesu od blisko trzech lat wydaje gazetę „Forum”, w której opisujemy to, co dzieje się w gminie Torzym.
Dzięki wiadomościom, które od Was dostajemy, i dzięki wielu rozmowom, wiemy, że „Forum” to dla Was ważny głos – bo jest niezależny od władz gminy. I dlatego, że pokazuje absurdy dotykające mieszkańców gminy w związku z działaniami włodarzy.
Ale Stowarzyszenie to nie tylko gazeta. To grupa pozytywnie myślących osób, które chcą wykorzystywać energię na to, by w naszej lokalnej społeczności żyło się po prostu lepiej.

Chcemy wspierać lokalny biznes, chcemy otwierać nowe możliwości i perspektywy dla mieszkańców gminy. W planach mamy wiele inicjatyw i pomysłów na ożywienie tego, co dzieje się w Torzymiu, Boczowie, Gądkowie Wielkim, Kownatach, Walewicach i innych miejscowościach gminy.
Gdy trzeba wspieramy lokalne inicjatywy – place zabaw, torzymski szpital, akcję sprzątania jeziora, przekazywanie (wspólnie z fundacją ORLEN) sprzętu placówkom opiekuńczym, pomoc uchodźcom z Ukrainy, promujemy lokalnych przedsiębiorców i akcje lokalnej społeczności. Wspieramy akcje poprawiające bezpieczeństwo nas wszystkich.
Jednak wydawanie gazety to także koszty, które w ostatnich miesiącach bardzo wzrosły. Przez ceny papieru, energii elektrycznej, transportu plus inflację. Gazeta „Forum”, mimo tego wszystkiego, będzie wciąż Wam towarzyszyć, będzie Waszym głosem.

Wspierać nas możecie na różne sposoby. W planach mamy między innymi uruchomienie zbiórki poprzez projekt PATRONITE.PL.