Ukraińskie dzieci do lat 14, które musiały uciekać ze swojej ojczyzny, mają darmowy wstęp do Majalandu Kownaty! To bardzo cenna inicjatywa, którą popiera wydawca „Forum” – Stowarzyszenie Lokalne Forum Biznesu.

Dzieci, które przyjechały do nas uciekając z rodzinami przez wojenną zawieruchą, choć na chwilę będą mogły zapomnieć o tym, co je spotkało i poczuć radość z zabawy. To nie zwróci im oczywiście rodzinnego domu, ale wszyscy dobrze wiemy, że w nowym otoczeniu dobrze jest, jeśli będą mogły po prostu normalnie się pobawić, na dodatek w atrakcyjnym miejscu. To właśnie tym najmłodszym uchodźcom potrzebne jest jak największe wsparcie i zapewnienie w miarę normalnego życia, by odgonić myśli, o tym co dzieci przeszły w ostatnich tygodniach.

Dzieci powyżej 14. roku życia i dorośli, którzy dotarli do nas z Ukrainy, przy zakupie biletów mogą liczyć na zniżki do 40 procent. Konieczne jest, podobnie jak przy wchodzeniu dzieci do lat 14, jedynie okazanie ważnego zezwolenia na udzielenie ochrony międzynarodowej lub paszportu ukraińskiego.