Gmina Witnica jest coraz bliżej zrealizowania projektu budowy budynku mieszkalnego w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Został już wykonany projekt architektoniczny tego przedsięwzięcia oraz złożono wniosek o pozwolenie na budowę w Starostwie Powiatowym w Gorzowie Wielkopolskim. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, praca ruszy pełną parą.

Warto wspomnieć, że Witnica to pierwsza gmina w naszym województwie, która zyskała wsparcie ogólnopolskiego programu Mieszkanie Plus. Inwestycja miała ruszyć już w zeszłym roku, jednak komplikacje wokół projektu spowodowały jego przesunięcie w czasie.

Tym niemniej całość projektu wygląda imponująco. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, przy ul. Poprzecznej powstanie 4-kondygnacyjny budynek, który pomieści 77 mieszkań o różnorodnej strukturze – od około 30 metrowych kawalerek, przez mieszkania dwupokojowe po ponad 60 metrowe M3.

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych. W promieniu 400 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. W promieniu kilometra znajdują się placówki edukacyjne – przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i technikum, a także żłobek, który powstał dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus.