Mieszkańcy Tarnawy Rzepińskiej mają już częściowo naprawione pobocze drogi powiatowej przebiegającej przez wieś.

To z pewnością duża ulga, bowiem pobocze rozjeżdżone przez ciężkie samochody wywożące drewno z lasu podczas pluchy praktycznie nie nadawało się do użytku. Mnóstwo błota, głębokie kałuże nie tylko uniemożliwiały przejście, ale także bardzo utrudniały przejazd samochodom osobowym, gdy trzeba było się wyminąć z większym pojazdem na wąskiej drodze. Dostaliśmy w tej sprawie sygnał od czytelników wraz ze zdjęciami i przyznajemy – pobocze wyglądało po prostu tragicznie.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z naczelnikiem Wydziału Dróg, Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Sulęcinie Kazimierzem Gryzem, który przyznał, że problem został zgłoszony i trwają prace związane z naprawą.


Zakład drzewny, którego pojazdy przyczyniły się do rozjeżdżenia pobocza, użyczył na czas remontu sprzęt, a dzięki wysypaniu tłucznia newralgiczne miejsca zostały utwardzone. Choć mamy nadzieję, że to nie koniec prac, bo zostały jeszcze miejsca, gdzie stan pobocza wciąż pozostawia wiele do życzenia. Doraźne działania oczywiście poprawiają komfort korzystania z drogi, ale oczywiste jest, że wszystkim w Tarnawie zależałoby przede wszystkim na zrobieniu wreszcie pobocza z prawdziwego zdarzenia.
Sprawą na razie nierozwiązaną pozostaje stan drogi gminnej w Tarnawie, która także powinna zostać wyremontowana, o co dopominają się mieszkańcy.