Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zachęca przedsiębiorców do korzystania ze specjalnej infolinii i innych darmowych środków bezpośredniej komunikacji z nią. A narzędzia PARP naprawdę mogą być pomocne w rozwijaniu swojego biznesu.

Wielu przedsiębiorców wstrzymuje się przed sięgnięciem po zewnętrzne finansowanie, zwłaszcza unijne, ponieważ albo nie wierzy w to, że trafi swoim pomysłem w konkretny program, albo przeraża ich stopień komplikacji pisania wniosku.

Na brak doinformowania na temat możliwości zewnętrznego i pozabankowego finansowania firmy jest jednak sposób. Można umówić się na rozmowę z konsultantem PARP z infolinii, a on zadzwoni do przedsiębiorcy w umówionym terminie. Sprawnie pomoże znaleźć odpowiednie źródło finansowania. Zawczasu warto zaopatrzyć się w długopis lub urządzenie do nagrywania i utrwalić wszystko, co powie konsultant. Infolinia PARP działa już od osiemnastu lat i ciągle jest doskonalona. Do bezpłatnej pomocy informacyjnej upoważnieni są wszyscy przedsiębiorcy, którzy już korzystają lub chcą skorzystać z programów unijnych oferowanych przez PARP.

Numery bezpłatnej infolinii są następujące: infolinia: 801 332 202; 22 574 07 07. Na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dostępny jest również formularz wspomnianej rezerwacji rozmowy, który znajduje się w prawym dolnym rogu strony (opcja „porozmawiaj z konsultantem”, w zakładce „zarezerwuj rozmowę”).

Wśród dostępnych kanałów komunikacji znajdują się także: kontakt e-mailowy: info@parp.gov.pl; info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl, formularz kontaktowy online dostępny w zakładce „kontakt” na stronie parp.gov.pl oraz kontakt przez Facebook Messenger – profil PARP (@parpgovpl).

Konsultanci PARP na bieżąco odpowiadają na pytania oraz wskazują, jakie możliwości finansowania dostępne są dla wnioskodawców w ofercie Agencji. Doradcy pracują od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 16:30.

Żródło: fpg24.pl