Dwóch mężczyzn wykonujących prace dla torzymskiego ZGKiM zostało przyłapanych w zeszłym tygodniu na tym, że było pod wpływem alkoholu. Grozi im kara grzywny lub aresztu.

Do zgłoszenia doszło w czwartek 16 lipca. Mieszkańcy okolic ulicy Saperskiej zauważyli wczesnym popołudniem grupę pracowników ZGKiM wykonujących prace porządkowe niedaleko ogródków działkowych. Przynajmniej dwóch z nich zachowywało się na tyle dziwnie, że na miejsce wezwany został partol policji.
Podczas interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości pięciu mężczyzn i okazało się, że dwóch z nich rzeczywiście jest pod wpływem alkoholu!

Według informacji, jaką uzyskaliśmy z policji w Sulęcinie, wobec nich prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie z art. 70 par.2 Kodeks Wykroczeń.
Paragraf ten głosi: „Tej samej karze (chodzi o karę grzywny lub aresztu – przyp. red.) podlega, kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe.”

Zapytaliśmy dyrektora ZGKiM Zbigniewa Kiniorskiego, jakie kroki dyscyplinarne podjął wobec sprawców zdarzenia i czy zamierza nadal powierzać im wykonywanie jakichkolwiek prac dla zakładu.
Gdy tylko dostaniemy odpowiedź, opublikujemy ją.