Ani Toroma Torzym w okręgówce, ani Juwenia Boczów, ani żaden inny zespół gorzowskiej grupy drugiej A klasy nie zaczną gry w rundzie wiosennej w planowany sposób. Rozgrywki wszystkich niższych lig zostały zawieszone do odwołania. Oczywiście nie będą grać także żadne drużyny młodszych kategorii wiekowych.

To oczywiście efekt koronawirusa, a w zasadzie działań podejmowanych we wszelkich dziedzinach naszego życia, by przeciwdziałać szerzeniu się epidemii.

W wyjątkowo dużym stopniu działania te dotknęły także polski sport, który po ostatnich decyzjach rządu praktycznie zamiera. W ten weekend miały się odbyć jeszcze kolejki ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi – jednak bez udziału publiczności. Ta decyzja budziła jednak wiele kontrowersji. Zawieszenia rozgrywek najwyższych klas rozgrywkowych domagał się między innymi reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski dziś reprezentujący barwy Wisły Kraków. Piłkarze Górnika Zabrze odmówili pojechania na mecz do Łodzi. Ostatecznie piłkarskie władze zdecydowały o tym, że piłkarze najwyższych lig grać nie będą.

Nie było natomiast żadnych wątpliwości przy rozgrywkach niższych lig. Decyzją Zarządu PZPN już wcześniej zawieszono wszystkie rozgrywki seniorów od trzeciej ligi w dół, rozgrywki kobiet, Futsalu i futbolu młodzieżowego. Zawieszenie to, według oficjalnego komunikatu PZPN, ma obowiązywać do 29 marca.
Jednak Lubuski ZPN (formalnie to on jest organizatorem rozgrywek niższych lig) w swoim komunikacie informuje o zawieszeniu „do odwołania”. Ta rozbieżność ma oczywiście znikome znaczenie – sytuacja i tak rozwija się dynamicznie. A okręgowe ZPN są obowiązane przestrzegać zaleceń zarządu PZPN.

Jasne za to jest – i najważniejsze, że w naszym regionie w najbliższych tygodniach w ogóle nie będzie meczów piłkarskich w żadnej kategorii wiekowej.
Według pierwotnego terminarza Juwenia Boczów (przedostatnie miejsce w tabeli) w klasie A miała rozpocząć rozgrywki w weekend 21-22 marca, zaś Toroma Torzym (12. lokata) w okręgówce 14 marca.

W komunikacie na oficjalnym profilu facebookowym Toroma Torzym możemy także przeczytać, że klub zawiesił czasowo także treningi swojej drużyny.