Modernizacja hydroforni w Prześlicach zakończona. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą – wreszcie z ich kranów leci czysta i dobra woda.

Tarnawa na wodę czeka, Prześlice ją mają. Miały i wcześniej, tyle że z powodu przestarzałych urządzeń hydroforni co rusz płynęła ciecz z wodą mająca niewiele wspólnego. Pisaliśmy o tym szeroko dwa miesiące temu.

Wtedy w Prześlicach wszyscy żyli nadzieją, że niedogodności wkrótce się skończą, bo firma H2Optim z Poznania już pracowała nad modernizacją.
Walka o nią trwała zresztą długie miesiące (miało do niej dojść już w marcu 2019), a sprawa na dobre ruszyła wreszcie z miejsca, gdy w mediach społecznościowych furorę zaczęły robić zdjęcia z Prześlic – zanieczyszczonej wody o kolorze kawy czy potwornie zaniedbanych pomieszczeń hydroforni i skorodowanych maszyn.

Zapewnień o poprawie tego stanu rzeczy mieszkańcy słyszeli wcześniej kilka, ale tym razem sprawa dobrnęła do szczęśliwego końca. Z lekkim poślizgiem, ale koniec końców 15 kwietnia prześlickie sołectwo na swoim FB ogłosiło, że do kranów trafia woda z nowego ujęcia z hydroforni po modernizacji. I to najważniejsza wiadomość dla mieszkańców.