Ważna wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu wstrzymuje przyjęcia pacjentów w ramach umowy z LOW NFZ. Ma to związek z krokami bezpieczeństwa podjętymi wobec zagrożenia koronawirusem w Polsce.

Na stronie internetowej szpitala w Torzymiu pojawiło się bardzo ważne ogłoszenie, w którym możemy przeczytać: „Decyzją Wojewody Lubuskiego z dnia 29.02.2020r. Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu od dnia 1 marca br. nie realizuje leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego z zakresu chorób płuc w ramach umowy z LOW NFZ. W związku z powyższym wstrzymane są przyjęcia pacjentów”.

Pod TYM LINKIEM możesz przeczytać o stawkach za śmieci w gminie Torzym w porównaniu z innymi, okolicznymi gminami.

Z naszych informacji wynika, że ma to związek z przygotowaniami służby zdrowia do ewentualnego pojawienia się przypadków koronawirusa w Polsce. Jeśli do tego dojdzie, potrzebne będą placówki, które podejmą się leczenia zakażonych. Jedną z takich placówek miałby być właśnie szpital w Torzymiu.

UWAGA! TU nowe informacje o pracy szpitala w Torzymiu.

Przy okazji poniżej zamieszczamy komunikat NFZ z podstawowymi informacjami, jakie objawy są niepokojące, a jeśli takowe u siebie zaobserwujemy, gdzie szukać pomocy.