Fajnie jest wejść w nowy rok z dobrą wiadomością i my taką wiadomość mamy. Z końcem roku podpisana została formalna umowa między Stowarzyszeniem Lokalne Forum Biznesu a Stowarzyszeniem Kraina Szlaków Turystycznych – Lokalna Grupa Działania, dzięki której w nowym roku powstanie plac zabaw dla dzieci na terenie SM w Torzymiu!

Umowa dotyczy przyznania grantu 9/1/2020/G w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Budowa i wyposażenie placu zabaw na terenie SM Torzym zostaną wsparte kwotą 29 802,63 zł, co stanowi 99% kosztów kwalifikowanych.

Według bogatego planu inicjatorów na placu zostaną zainstalowane m.in. poręcze z równoważnią, huśtawki, drabinka połączona ze ścianką wspinaczkową, poręcze z pomostem linowym oraz elementy, które pozwolą się dzieciom bawić a przy okazji także w beztroski sposób uczyć, jak na przykład tablice edukacyjne, liczydło, tablica do rysowania czy mini tor przeszkód, na którego ściankach – na planszach – umieszczone będą różne ciekawe informacje.
Warto dodać, że będzie to pierwszy w Torzymiu publiczny plac zabaw posiadający elementy edukacyjne. Wszystkie umieszczone na nim urządzenia i konstrukcje będą kolorowe i estetycznie wykonane – by także wizualnie zachęcały dzieci do zabawy.

Całą sprawę rozpoczęło porozumienie między Stowarzyszeniem Lokalne Forum Biznesu a Spółdzielnią Mieszkaniową w Torzymiu, która udostępniła miejsce potrzebne do zagospodarowania placu zabaw.
O sprawie pisaliśmy po raz pierwszy już jakiś czas temu – wymagała jednak ona formalnego sfinalizowania, co właśnie nastąpiło.