Tylko do końca roku można składać wniosek o rządowe dofinansowanie zakupu dekodera (100 zł) lub telewizora (250 zł). Dopłata ta ma związek z przesiadką na nowy standard nadawania telewizji.

Po przejściu na nowy standard nadawania cyfrowej telewizji naziemnej część starszych odbiorników przestanie lub już przestało odbierać sygnał. Ponieważ to zmiana odgórna, rząd postanowił wprowadzić dopłatę łagodzącą nieco koszty poniesione przez tych, którzy zostali zmuszeni do zakupu nowych urządzeń.

Wniosek w rządowym programie dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego można złożyć za pośrednictwem:
* formularza online na platformie gov.pl;
* Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej.

Jak działa dofinansowanie do telewizora? Po złożeniu wniosku otrzymuje się unikatowy kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu na adres e-mail (jeśli wniosek został złożony online) lub przekazany przez pracownika Poczty Polskiej, w postaci wydruku. Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 1164 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 3807 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.