Od połowy października w całym powiecie sulęcińskim strażacki numer alarmowy 998 został przełączony do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) w Gorzowie Wlkp. Numer 998 nadal będzie aktywny, zmienia się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia. Dzięki tej funkcjonalności jest możliwe jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

Przełączenie numeru alarmowego 998 (wcześniej w ten sposób dzwoniliśmy do dyżurnego PSP) do CPR to kolejne usprawnienie systemu powiadamiania ratunkowego. Pozwoli to na jednoczesne poinformowanie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb, co jest bardzo istotne w przypadku np. wypadków drogowych. Centrum Powiadamiania Ratunkowego będzie w stanie zweryfikować zgłoszenia omyłkowe lub niezasadne, więc finalnie odpowiednie służby zostaną poinformowane tylko o przypadkach, w których jest potrzebna interwencja.

Oznacza to, że od 12 października wybierając numer 998 na obszarze powiatu sulęcińskiego dodzwonimy się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wlkp., które przyjmie zgłoszenie i przekaże do właściwej służby. Obsługa połączeń numeru alarmowego 998 przez operatorów numeru 112 wdrażane jest w całym kraju.