Z początkiem września w Sulęcinie został powołany do życia Sulęciński Ośrodek Sportu i Rekreacji, który będzie funkcjonował w oparciu o odnowiony i wyremontowany kompleks obiektów przy ulicy Moniuszki 2 wraz ze Stadionem Miejskim.

Tym samym w Sulęcinie zrealizowane zostały także działania inwestycyjne z przebudową i rozbudową obiektów architektonicznych zlokalizowanych przy ulicy Winna Góra, które pełnią funkcje rekreacyjno-kulturalno-sportowe.

W sumie wartość poniesionych przez Sulęcin nakładów wyniósł 6,5 miliona złotych i 1,5 miliona euro dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Prace inwestycyjne dotyczyły przebudowy i rozbudowy budynku głównego z salą sportową razem z instalacjami zewnętrznymi. A także przebudowy budynku zaplecza klubowego, remontu muszli koncertowej, przebudowy rekreacyjnej i widokowej wiaty z nadbudową zadaszenia, przebudowy i budowa schodów terenowych i murów oporowych, naprawy historycznych słupów bramy wjazdowej na stadion, rozbudowy i modernizacji kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej oraz centralnego ogrzewania, zagospodarowanie terenu wokół rozbudowanego kompleksu.