Rzepin ma nowe kino. A w zasadzie reaktywowane kino Chrobry. Projekcje kinowych nowości zaczęły się jeszcze przed świętami, a planowane są dalsze inwestycje w kinową salę. A w Torzymiu? Wiadomo… ruina, na którą przez lata władze gminne nie miały pomysłu.

Kino Chrobry w Rzepinie znów działa i to na pełnych obrotach. 300 tysięcy złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczono na nowoczesny projektor cyfrowy, dzięki któremu kino ożyło i jest gotowe na projekcję wszystkich najgorętszych filmowych nowości.

Gmina Rzepin planuje dalsze inwestycje dla komfortu kinomanów – przede wszystkim chodzi o odnowienie sali kinowej, która zresztą nawet obecnie najgorzej nie wygląda. W każdym razie da się w niej wygodnie usiąść i cieszyć filmem wyświetlanym na dużym ekranie.

To dobra wiadomość także dla mieszkańców naszej gminy – bo wielu z nich właśnie do Chrobrego ma po prostu najbliżej.

Niestety, dobrze wiemy jak wygląda kino w Torzymiu. Rudera i ruina czegoś, co niegdyś stanowiło magnes dla złaknionych magii filmu i dobrej zabawy. Kultowe niegdyś miejsce od wielu lat znalazło się w opłakanym stanie. Teren został przeznaczony do sprzedaży, ale za cenę, na którą nikt się nie skusił. Ostatecznie przekazano go mieszkaniówce SIM.