Piłkarze Toromy Torzym rozgrywki sezonu 2020/2021 zaczynają lada chwila – już 26 lipca w Lubnie (aktualizacja: Toroma wygrała pierwszy mecz 2:1)! Oczywiście w lidze okręgowej, w której utrzymali się bez rozegrania choćby jednego meczu w rundzie wiosennej, co było skutkiem sytuacji, w jakiej znalazł się futbol w niższych ligach po wybuchu pandemii COVID-19.

Najważniejsza informacja dla kibiców z Torzymia jest taka: Toroma została dopuszczona do rozgrywek klasy okręgowej sezonu 2020/21, mimo że stadion, na którym rozgrywa swoje spotkania w roli gospodarza nie spełnia wszystkich warunków wymaganych do wydania licencji.
Chodzi przede wszystkim o nieszczęsny brak szatni na miejskim stadionie w Torzymiu. W podręczniku licencyjnym dla klubów klasy okręgowej i – uwaga – dla klubów klasy A wyraźnie napisano, że obiekt, na którym gra dany klub musi posiadać: „oddzielne szatnie dla zawodników i sędziów”. Co więcej szatnie muszą mieć zimną i ciepłą (!) wodę, natryski oraz toalety. W każdej szatni musi być minimum 18 miejsc siedzących.

Na stadionie Toromy szatni nie ma w ogóle, ale klub licencję na grę w rozgrywkach klasy okręgowej dostał warunkowo już na poprzedni sezon, a także właśnie na ten nadchodzący. Bo gmina obiecuje, że szatnia w końcu będzie.
– Na takie sytuacje trochę przymyka się oko, choć dziwi, jeśli gmina na miejskim stadionie nie jest w stanie postawić szatni, choćby kontenerowej. Doprawdy są możliwe najróżniejsze rozwiązania – usłyszeliśmy od szefa komisji ds. Licencji Klubowych w Lubuskim Związku Piłki Nożnej.
Podobna opinia panuje i w OZPN w Gorzowie Wlkp., który bezpośrednio nadzoruje rozgrywki z naszego regionu. Po pierwsze – intencją komisji jest jednak znaleźć przesłanki do tego, by zespół uczestniczył w rozgrywkach, a nie odpadał przy „zielonym stoliku”, a po drugie na korzyść Toromy zadziałała ogólna sytuacja związana z pandemią. Instytucje nadzoru, także w piłce nożnej, są gotowe przymknąć oko na wiele niedociągnięć w obecnych warunkach.
Na marginesie przypomnijmy zresztą, że Toroma dzięki temu, że wiosną nie rozgrywano meczów lig niższych, utrzymała się w okręgówce bez walki. Skończyła rozgrywki sezonu 2019/20 ostatecznie na 12. miejscu – takim, jakie zajęła po jesieni 2019 roku.
W sezonie 2019/20 nikt z klasy okręgowej nie spadał, natomiast awansowali liderzy klas A – stąd w obecnym sezonie w lidze będzie grało 17 zespołów.

Teraz czas na nowe otwarcie. Inauguracja sezonu 26 lipca w Lubnie z Błękitnymi. Natomiast pierwszy mecz Toroma w roli gospodarza zagra z Kasztelanią Santok 2 sierpnia o godz. 17.00.

Poniżej zaplanowany pełny terminarz Toromy w rundzie jesiennej sezonu 2020/21:
26.7. Błękitni Lubno – TOROMA 1:2
2.8. TOROMA – Kasztelania Santok
8.8. Radowiak Drezdenko – TOROMA
15.8. w 4. kolejce TOROMA pauzuje
23.8. TOROMA – Orzeł Międzyrzecz
29.8. Lubuszanin Drezdenko – TOROMA
6.9. TOROMA – Budowlani Murzynowo
12.9. Spartak Zwolbet Deszczno – TOROMA
20.9. TOROMA – Piast Karnin
26.9. Polonia Lipki Wielkie – TOROMA
4.10. TOROMA – Warta Słońsk
11.10. Warta II Gorzów – TOROMA
18.10. TOROMA – Zjednoczeni Przytoczna
25.10. Róża Różanki – TOROMA
31.10. TOROMA – Celuloza Kostrzyn
7.11. GKP Pszczew – TOROMA
15.11. TOROMA – Łucznik Strzelce Kraj.