Fajne inicjatywy zawsze znajdą przyjazne miejsce na terenie Garbicz Festival. Niedawno Stowarzyszenie Płetwonurków Pojezierza Lubuskiego „Tortuga” zorganizowało tam piknik szkoleniowy z udziałem dzieci i opiekunów z Nasza Chata – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza.

Na tle malowniczego, jesiennego krajobrazu nad jeziorem Garbicz odbyła się prelekcja dotycząca walorów nurkowania, prezentacja sprzętu nurkowego oraz pogadanka na temat bezpieczeństwa nad wodą. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak powinien wyglądać ekwipunek nurka, jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem, jakich wrażeń dostarcza zgłębianie akwenów.

Techniki ratownicze oraz sprzęt ratunkowy zaprezentowali obecni na pikniku członkowie WOPR Województwa Lubuskiego. Zademonstrowali jak wygląda pierwsza pomoc, a dzieci wspierane radami i wskazówkami spróbowały same przeprowadzać modelową resuscytację na przygotowanych fantomach.

Prelekcje spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, które żywo reagowały, zadawały wiele pytań, przymierzały sprzęt nurkowy i ratowniczy.

W ten przystępny i zabawny sposób dowiedziały się o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo nad i pod wodą. Jednocześnie doświadczyły tego, że frajda może płynąć nie tylko z rozrywek medialnych, ale także z ruchu na świeżym powietrzu i na przykład takim zajęciom, jak nurkowanie i wspólne spędzanie czasu nad wodą.

Nie zabrakło także innych atrakcji, takich jak dmuchańce, ognisko, strzelanie z łuków oraz przeróżnych pyszności – wielkie wrażenie zrobił między innymi gigantyczny, prawie dwumetrowy bochenek chleba.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji wszystkim zaangażowanym i wspólną zabawę!

Materiał na podstawie FB Stowarzyszenia „Tortuga”