Z inicjatywy Stowarzyszenia Lokalnego Forum Biznesu, wydawcy naszego portalu, we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Torzymiu powstanie nowy, bogato urządzony edukacyjny plac zabaw dla dzieci! To odpowiedź stowarzyszenia na potrzeby zgłaszane przez okolicznych mieszkańców.

O tym, że na terenie SM w Torzymiu, w pobliżu bloków u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Podgórnej przydałby się zupełnie nowy, atrakcyjny i bezpieczny dla dzieci plac zabaw słychać było od dawna. Dopominali się o to coraz głośniej zainteresowani sprawą rodzice, a w Torzymiu powszechną bolączką jest zbyt mała liczba podobnych miejsc, powszechnie dostępnych dla mieszkańców. W tych warunkach zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży po zajęciach szkolnych czy przedszkolnych bywa dużym wyzwaniem.

W tym konkretnym wypadku szansa na zrealizowanie inwestycji pojawiła się z chwilą, gdy Stowarzyszenie Lokalnego Forum Biznesu postanowiło we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową wystąpić o zgodę na użyczenie terenu, na którym ma zostać zbudowany nowy plac zabaw, a także przygotować wniosek o przyznanie dotacji na realizację projektu ze środków unijnych w naborze organizowanym przez Krainę Szlaków Turystycznych – Lokalną Grupę Działania.

Teraz już wiadomo, że wniosek został zaakceptowany, a kwotę wsparcia projektu ustalono na blisko 30 tysięcy złotych. Zostało jeszcze formalne podpisanie umowy i… trzeba brać się do roboty! Konieczne będzie przystosowanie terenu do ustawienia nowiutkich urządzeń, a potem oczywiście montaż całego wyposażenia. W tym także ławek, koszy na śmieci i ogrodzenia.

Według bogatego planu na placu zostaną zainstalowane m.in. poręcze z równoważnią, huśtawka, drabinka ze ścianką wspinaczkową, poręcze z pomostem linowym, a także elementy, które pozwalają się dzieciom bawić, ale przy okazji także w beztroski sposób uczyć.
Na przykład tablice edukacyjne, liczydło, tablica do rysowania czy mini tor przeszkód, na którego ściankach dzieci znajdują różne ciekawe informacje.
Warto dodać, że będzie to pierwszy w Torzymiu plac zabaw posiadający elementy właśnie edukacyjne.

Wszystkie urządzenia i konstrukcje na placu zabaw będą kolorowe i estetycznie wykonane – by także wizualnie zachęcały dzieci do zabawy.

O następnych etapach inwestycji będziemy oczywiście na bieżąco informować.

Poniżej ilustracja przedstawiająca kilka przykładowych elementów, jakie znajdą się na placu zabaw.