Dużym ułatwieniem dla osób poddanych domowej kwarantannie ma być aplikacja „Kwarantanna domowa”, której zainstalowanie i używanie polecają komendy policji w całym kraju.

Także i my dostaliśmy prośbę od komendy policji w Sulęcinie o podpowiedzenie wszystkim osobom, które zostały objęte kwarantanną w związku z podejrzeniem o zarażenie koronawirusem, możliwości zainstalowania wspomnianej powyżej aplikacji.
Można ją ściągnąć zarówno ze sklepu Google Play (telefony z Androidem), jak i App Store (telefony iPhone).

Aplikacja umożliwia potwierdzenie, że przebywa się w wyznaczonym miejscu (dzięki robieniu zdjęć zawierających współrzędne GPS), ale została wymyślona nie tylko po to. Także dlatego, by w łatwy i szybki sposób zapewnić komunikację między osobą poddaną kwarantannie a odpowiednimi służbami, na bieżąco przekazywać informacje o stanie zdrowia czy ewentualnych kłopotach i potrzebach tych osób (np. konieczności dokupienia produktów spożywczych i pomocy w tym).

Obszerna informacja o możliwościach i działaniu aplikacji znajduje się na stronie śląskiej policji – POD TYM LINKIEM. A także na stronie Ministerstwa Cyfryzacji – POD TYM LINKIEM.