Ważna i dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Torzym. Stowarzyszenie Lokalne Forum Biznesu będzie blisko współpracować z firmą AISKO, której ambasadorem jest mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka. Celem współpracy jest poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ochrona przed skutkami ewentualnego zatrucia dymem i czadem.

Firma AISKO w Polsce jest znanym dystrybutorem wszelkiego rodzaju czujek dymu i czadu, a także sprzętu ppoż. Podpisanie umowy między AISKO a Stowarzyszeniem Lokalne Forum Biznesu nastąpiło w miniony weekend, gdy do Torzymia, Boczowa i Gądkowa Wielkiego na serię spotkań zawitał złoty medalista olimpijski i zarazem zawodowy strażak Zbigniew Bródka.

– Odbyliśmy kilka spotkań z mieszkańcami gminy Torzym i mam nadzieję, że świadomość tematów i zagadnień, jakie poruszaliśmy, wpłyną pozytywnie na ich bezpieczeństwo. Podobnie, jak czujki dymu czy czadu, których zasady montażu i działanie dokładnie wyjaśniliśmy – powiedział nam Zbigniew Bródka.

– Mieliśmy w naszej gminie wiele pożarów, które wybuchały w nocy. Używanie takich czujek daje możliwość wczesnego wykrycia pożaru i reakcji, a także szybkiego opuszczenia zagrożonego domostwa i wezwania pomocy – zauważa Mariusz Siewierski prezes Stowarzyszenia LFB.

Weekendowa wizyta Zbigniewa Bródki to pierwsza wspólna akcja AISKO i Stowarzyszenia, ale przedstawiciele obu organizacji zapowiadają wspólne działania także w przyszłości. Cały czas z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców gminy Torzym.