Nowy rok gmina Torzym zaczęła z przytupem, a to dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (tym razem kwestowaliśmy na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej) – 12 stycznia mieszkańcy naszej gminy zagrali tak wspaniale, że zasili konto Orkiestry kwotą 54331,51 zł!

Na ten rekord złożyły się datki wrzucane do puszek 32 wolontariuszy i pieniądze z licytacji różnych podarowanych „skarbów”.

Najwyżej wylicytowaną rzeczą był „Anioł” – obraz Mai Warwas, za który zapłacono 2,5 tys. zł, ale wrażenie zrobiła także aukcja dwóch oryginalnych kubków WOŚP wylicytowanych za 860 zł!

Finał WOŚP (zorganizowany przez Torzymski Ośrodek Kultury już po raz 15.) odbył się w Szkole Podstawowej i kto nie był, niech żałuje, bo zabawa była przednia.

Było co przekąsić, były występy, i oczywiście były wielkie emocje, gdy bito ubiegłoroczny rekord (32 tys.zł). Koniec zabawy uświetnił pokaz fajerwerków.

Pięciu wolontariuszy, którym udało się zebrać największe sumy, pojedzie na spotkanie z Jurkiem Owsiakiem. Z końcem roku czeka więc ich miła wycieczka.

Zaś szef sztabu nr 155 WOŚP w Torzymiu dyrektor Andrzej Kuchnio już zaprasza na kolejny 29. (a w Torzymiu 16.) finał w 2021 roku.