Przykro nam, że znów musimy pisać o tym, co mają inni, ale niestety tak właśnie wygląda rzeczywistość gminy Torzym. Gdy u nas mieszkańcy mają kłopoty na przykład z mieszkaniami komunalnymi, które są w tragicznym stanie, w Rzepinie władze gminy zadbały nawet o dostęp do darmowego Wi-Fi.

Czasami zdaje się, jakby sąsiednie gminy były z zupełnie innej planety – gospodarczej i społecznej. Tak właśnie jest, gdy patrzy się na ich dokonania i na ułatwienia dla mieszkańców, w jakie się inwestuje.

W gminie Rzepin na przykład – dzięki uruchomionej miejskiej sieci Wi-Fi – zadbano o darmowy, bezprzewodowy dostęp mieszkańców do internetu. Teraz wszyscy mieszkańcy Rzepina mogą swobodnie surfować w pięciu punktach rozmieszczonych na całym terenie Rzepina.

Hotspoty, czyli miejsca, gdzie można się logować do sieci, zostały ustawione w miejscach najbardziej uczęszczanych – atrakcyjnych zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Są to:

* Plac Ratuszowy w Rzepinie;

* kompleks sportowy przy Zespole Szkół w Rzepinie;

* dworzec PKP;

* teren parku i placu zabaw przy ul. Chrobrego;

* skwer przy Alei Wolności.

„Idziemy z duchem czasu, a czasy teraźniejsze to powszechny dostęp do internetu! Cieszę się ogromnie z realizacji tego projektu i zapewniam, że to nie koniec! W kolejnych latach po technicznym przygotowaniu do rozszerzenia inwestycji planujemy kolejne punkty, ulokowane tak by mogło z nich skorzystać jak najwięcej mieszkańców naszej gminy” – powiedział burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis.