Projekt realizowany przez: STOWARZYSZENIE ,,OŚNIAŃSKI EKONOMIK”

Gmina: OŚNO LUBUSKIE
Całkowity koszt projektu: 9 050,00 zł
Wysokość otrzymanej dotacji: 6 000,00 zł
Wkład własny finansowy: 300,00 zł
Tytuł projektu: RAZEM RAŹNIEJ

Projekt „Razem raźniej” był skierowany do młodzieży w Ośnie Lubuskim. Chcieliśmy ją zintegrować, nauczyć przyjemnie i pożytecznie spędzać czas, wyciągnąć z domu i zachęcić do aktywności na świeżym powietrzu. I dziś musimy powiedzieć, że nam się udało!

Okazało się, że nie musieliśmy za wiele im podpowiadać i do niczego namawiać. Sami chętnie podjęli wyzwanie i stworzyli coś niesamowitego.

Naszym zadaniem było zaprezentowanie miejsca spotkań młodzieży, nieopodal szkoły podstawowej przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii. Na sztucznie stworzonej po I wojnie światowej górce ustawiliśmy wraz z młodzieżą nietuzinkowy tor przeszkód. Dziś już wiemy, że to był strzał w 10! Usytuowanie górki w parku, gdzie rosną wieloletnie drzewa, pozwoliło bezpiecznie także w upalne dni (nie wystawiając się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych) spędzić czas.

Górka jest bardzo lubiana przez młodzież, to teraz kultowe miejsce. Każdy projekt oddany w ręce młodzieży uczy nas, że to, co mogą zrobić sami, dodaje im skrzydeł. Że sami są najlepszymi architektami, promotorami i tylko to, co stworzą samodzielnie, ma szanse przetrwać.

Uchodźcy z Ukrainy bardzo chętnie przyłączyli się do projektu. Myśleliśmy, że barierą będzie język, jednak uchodźcy na co dzień chodzą do polskiej szkoły w Ośnie i nie mają już problemu językowego. Widać wspólną radość podczas zabawy i chęć, z jaką uczestniczyli zarówno w fazie projektowej, jak i realizacji.

Realizatorzy projektu

Liczba osób zaangażowanych w realizację projektu od strony organizacyjnej (osoby, które pomagały w pracy, uczestniczyły w spotkaniach zespołu realizującego projekt, załatwiały sprawy): 12, w tym 8 wolontariuszy.
Liczba osób, które wzięły udział w działaniach realizowanych w ramach projektu jako odbiorcy: 108.