Szczególnie ważnym podczas zimy jest zapewnienie organizmowi odpowiedniego wsparcia. I nie chodzi tu tylko o dostarczenie mu witamin czy ruchu. Starajmy się dbać o zdrowie działając zarówno od środka, jak i z zewnątrz.

Ciepło od środka

W okresie zimowej pluchy warto zadbać o odpowiedni strój. Postarajmy się nie wyziębiać organizmu nosząc puchową, ocieplaną kurtkę, czapkę i rękawiczki. Zmiany temperatur, ogrzewanie lub klimatyzacja sprzyja rozwojowi wirusów i przeziębieniom, dlatego ubierajmy się „na cebulkę”. Co to znaczy? Bądźmy gotowi na zmiany temperatury. Dodatkowy sweter pomoże nam w czasie mroźnych poranków. Co więcej, warto pomyśleć o nawilżaczach powietrza zarówno w pracy, jak i w domu, ponieważ wysokie temperatury w pomieszczeniach wysuszają zarówno skórę, jak i negatywnie wpływają na drogi oddechowe.

Dieta bogata w ciepło

Nawet w czasie zimy nie powinniśmy rezygnować z racjonalnej diety. Podstawą naszego menu powinny być dania rozgrzewające, które dodadzą nam witalności. Bogate w składniki mineralne kasze, pełnoziarniste płatki i zupy na mięsnym wywarze to niebanalne propozycje na zdrowe, energetyczne posiłki. Zaryzykuj i wprowadź je do swojej diety, a już po kilku dniach zobaczysz efekt! Zyskasz więcej energii do działania, a przede wszystkim poprawi się twoja odporność!

Sen dobry na zimę

Początek grudnia aura wyciszenia, odpoczynku, a przede wszystkim regeneracji przed wiosną, gdy wszystko budzi się do życia. Skoro sen jest lekiem na każde zło to tym bardziej będzie on skuteczny zimą. Starajmy się wysypiać w tym czasie, nie wstawać za wcześnie, nie kłaść się zbyt późno. Drzemka w ciągu dnia? To także znakomity pomysł! Organizm gromadzi wtedy energię zamiast ją tracić.

Domowe metody

Częste wahania temperatur i wilgotności powietrza nie najlepiej wpływają na kondycję skóry. Dlatego w każdej kosmetyczce powinny się znaleźć produkty, które ją nawilżą. Nie musimy wydawać fortuny na pielęgnację, cuda zdziałają także domowe zabiegi. Kompozycja prostych składników, które znajdą się w każdej kuchni dostarczy potrzebnych nam witamin. Dlatego warto poświęcić kilka minut na przygotowanie maseczki, której bazę mogą stanowić np. miód i śmietana. Szybka regeneracja i nawilżenie gwarantowane!