Stowarzyszenie Lokalne Forum Biznesu pośpieszyło z pomocą Lubuskiemu Centrum Pulmonologii. Przedstawiciele Stowarzyszenia podarowali torzymskiemu szpitalowi blisko 2 tysiące strojów ochronnych. „Dziękujemy za wsparcie i ogrom pomocy, która zabezpieczy potrzeby wszystkich oddziałów naszego szpitala” – można przeczytać na oficjalnej stronie szpitala.

Stowarzyszenie, które jest między innymi wydawcą „Forum – Lokalnego Portalu Informacyjnego”, w założeniu chce wspierać wszelkie inicjatywy służące lokalnej społeczności: biznesowe, kulturalne, społeczne czy sportowe.

Rzecz jasna w dzisiejszych, ciężkich czasach, gdy trzeba się zmagać ze skutkami walki z epidemią koronawirusa, wiele podmiotów – w miarę swych możliwości – wspomaga przede wszystkim służbę zdrowia, która stoi na pierwszej linii frontu.
Na naszych łamach niedawno pisaliśmy o kilku akcjach pomocy dla Lubuskiemu Centrum Pulmonologii. Lokalni przedsiębiorcy, ale także społecznicy, osoby prywatne szpitalowi w Torzymiu dostarczali m.in. maseczki, środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji czy krótkofalówki (do ewentualnego wykorzystania, gdyby okazało się, że trzeba porozumiewać się między zamkniętymi oddziałami).
Można o tym więcej przeczytać W TYM MIEJSCU.

Teraz swoją cegiełkę dokładają także członkowie Stowarzyszenia Lokalne Forum Biznesu, którzy w ostatnich dniach podarowali szpitalowi w Torzymiu blisko 2 tysiące sztuk odzieży ochronnej.

„Nasz szpital współpracuje nie tylko z lokalnymi przedsiębiorcami, ale również z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, jakim jest Stowarzyszenie Lokalne Forum Biznesu. Dzięki Stowarzyszeniu, które jest reprezentowane przez Pana Mariusza Siewierskiego i Panią Ewelinę Niwald, nasz szpital został doposażony w odzież ochronną. Dziękujemy za wsparcie i ogrom pomocy, która zabezpieczy potrzeby wszystkich oddziałów naszego szpitala” – taki miły wpis pojawił się po fakcie na stronie szpitala (oryginalny wpis do przeczytania POD TYM LINKIEM).

Torzymski szpital, o czym przypominamy nie po raz pierwszy, jest placówką w dobrej kondycji, tym niemniej wszelkie gesty wsparcia służby zdrowia są z pewnością potrzebne. Nie tylko z powodu skutków epidemii koronawirusa.
Dlatego namawiamy także inne podmioty do podobnych działań.