– Jeżeli ktoś już skorzystał z programu i ma fotowoltaikę, a chce sobie uzyskać dofinansowanie na pompy ciepła nawet do 28 tysięcy, może to zrobić uzupełniająco właśnie w tym rozpoczynającym się konkursie – wyjaśniła szefowa resortu klimatu i środowiska.

Program dofinansowania „Mój prąd” przeznaczony jest dla posiadających dom jednorodzinny osób fizycznych, które już zajmują się wytwarzaniem energii elektrycznej na własne potrzeby lub chcą zacząć to robić.

Jak czytamy na oficjalnej stronie programu nowy nabór wniosków dedykowany jest dla prosumentów (producentów i konsumentów w jednym) w nowym systemie net billing oraz dla dotychczasowych prosumentów, którzy zmienili system rozliczania z systemu opustów na nowy system net billing.

Warto dodać, że dofinansowanie z programu „Mój prąd” przysługuje bez względu na to, jakie źródło ciepła ogrzewa nasz dom. Niezależnie więc od tego, czy dom ogrzewamy węglem, gazem, drewnem czy ciepłem systemowym – możemy skorzystać z dotacji w ramach piątej edycji prowadzonego przez NFOŚiGW programu.