Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której niezbędną okaże się pomoc prawnika. Z najróżniejszych powodów. Pół biedy, jeśli mamy za co go opłacić. A co w sytuacji, kiedy brakuje nam na to funduszy? Wtedy można skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej oferowanej przez kancelarie prawnicze pro publico bono – najłatwiej i najpewniej jest spróbować poszukać takiej pomocy w Starostwie Powiatu.
Starostwo Powiatowe w Sulęcinie organizuje od dawna taką właśnie bezpłatną pomoc prawną polegającą na dyżurach prawników, do których może zgłosić się każdy mieszkaniec, któremu status materialny uniemożliwia zatrudnienie odpowiedniej kancelarii. Mówiąc wprost – którego nie stać na profesjonalną pomoc prawnika.
Na bezpłatną pomoc prawną na terenie powiatu sulęcińskiego można umawiać się pod numerem tel. 509 256 700
Zamieszczamy tutaj całą planszę informacyjną, z której można się dowiedzieć, w jakich godzinach i w jaki sposób można się skontaktować z prawnikami udzielającymi bezpłatnej pomocy.
Trzeba pamiętać, że na stosowną wizytę zawsze trzeba się najpierw umówić telefonicznie lub mailowo, a kolejność przyjęć wyznaczana jest tutaj przez kolejność zgłoszeń, za niewielkimi wyjątkami (np. poza kolejnością przyjmowane są kobiety w ciąży).
Bezpłatna pomoc prawna jest naprawdę nieodpłatna, to znaczy nic za nią nie zapłacimy, nie ma tu żadnych ukrytych opłat. Od razu też uspokajamy – fachowcy od zagadnień prawa, którzy świadczą taką pomoc pro publico bono są nastawieni bardzo życzliwie i starają się pomagać w najlepszy sposób, w jaki potrafią.
Oczywiście, zakres tej pomocy jest ograniczony w stosunku do „normalnej” usługi prawniczej – w tym sensie, że nie wszystkie działania prawnicze pod nią podlegają. Jednakże można tu uzyskać pomoc w zakresie spraw podstawowych:
– wyjaśnienie przepisów prawa oraz naszych praw i obowiązków;
– przygotowanie pisma o zwolnienie z opłat sądowych;
– wskazanie rozwiązania twojego problemu prawnego;
– informacje o kosztach postępowania sądowego;
– przygotowanie projektów pism (za wyjątkiem pism w sprawach już toczących się przed sądem).
Przypominamy także o tym, że w razie obostrzeń związanych z pandemią porady prawne mogą odbywać się tylko na drodze korespondencyjnej. Dlatego ważne jest, by najpierw skontaktować się telefonicznie i umówić.