Wraz z początkiem nowego roku szkolnego fundacja Szkoła z Klasą organizuje szereg programów edukacyjnych dla szkół i nauczycieli. Obejmują one m.in. wspieranie integracji dzieci z doświadczeniem uchodźstwa i migracji, wprowadzenie do teorii mindfulness oraz szkolenia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Programy są bezpłatne, ale trzeba się zarejestrować.

Programy edukacyjne są przeznaczone zarówno dla szkół, jak i przedszkoli. Odpowiadają one na aktualne wyzwania, z którymi mierzy się polska szkoła.

Jednym z tych programów jest program „Asy Internetu”. Program skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli, którego celem jest wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci oraz wsparcie nauczycieli w tym zakresie.
W Polsce program realizują wspólnie Fundacja Szkoła z Klasą i Google. W ramach programu oferowane są bezpłatne:
* szkolenia,
* kurs e-learningowy,
* webinary oraz lekcje online,
* scenariusze zajęć,
* Interlandię – przygodową grę online.

Programów jest jednak więcej. Na przykład program wspierający integrację dzieci z doświadczeniami migracji czy uchodźctwa.

Ciekawie zapowiada się także bezpłatny cykl spotkań online wokół tematu uważności i zdolności do koncentracji dla nauczycieli, psycholożek oraz innych osób, które na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

Więcej o wszystkich programach można przeczytać pod linkiem szkolazklasa.org.pl