Pod koniec lutego, po blisko 29 latach oddanej służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli, na emeryturę odszedł inspektor Mirosław Kędziora (na zdjęciu), który ostatnie trzy lata piastował stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie. Jego następcą i nowym szefem sulęcińskich policjantów został podinspektor Łukasz Kowalski.

Uroczystość pożegnania ze sztandarem odchodzącego komendanta odbyła się w sali konferencyjnej Domu Joannitów w Sulęcinie. Był to szczególnie poruszający moment, bowiem to właśnie dzięki inspektorowi Kędziorze w 2019 roku sulęcińska jednostka otrzymała sztandar jako wyraz największego honoru i uznania ze strony społeczeństwa.

Odchodzący komendant w okolicznościowym przemówieniu zaznaczył, że podczas swojej drogi w policyjnym mundurze spotkał wiele wyjątkowych i życzliwych mu osób, dzięki którym możliwie było podejmowanie tak skutecznych działań na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Te blisko 29 lat w służbie ukształtowało go nie tylko na gruncie zawodowym, ale również i prywatnym.

Źródło: KPP w Sulęcinie.