Dzień dobry!

Szanowni Czytelnicy, właśnie oglądacie nasz nowy portal, na którym chcemy zająć się tym, co na co dzień najbliższe jest mieszkańcom gminy Torzym, czy – szerzej – powiatu sulęcińskiego. Treści zamieszczane w Internecie postaramy się zresztą także regularnie przenosić na papier i udostępniać w formie drukowanej. Pewnie do wielu z Was już dotarł numer próbny naszej gazety.

Chcemy tu przyglądać się wszelkim sprawom, z którymi stykacie się, gdy potrzebujecie załatwić cokolwiek w urzędzie gminy, zapłacić podatki, posłać dziecko do szkoły albo po prostu kupić coś w sklepie czy szukać pomocy, gdy szwankuje zdrowie. Dołożymy wszelkich starań, by na naszym portalu i na łamach gazety można było znaleźć rzetelne informacje, wartościowe porady czy materiały prezentujące ciekawych ludzi z naszego regionu, a także wspomagające lokalną przedsiębiorczość.

Mamy nadzieję, że interesujące treści znajdą u nas zarówno ludzie młodzi, jak i osoby w starszym wieku, dla których czasami mierzenie się z kłopotami codzienności to prawdziwa udręka. Może nasze rady przynajmniej odrobinę ułatwią im życie.

Ten projekt wymyślili ludzie znani wam od dawna, którzy wiedzą, jak żyje się w gminie Torzym. Jakie są jej bolączki, radości, co idzie w dobrym kierunku, a co można byłoby zrobić lepiej. Ludzie, którym na sercu leży dobro okolicy, bo są społecznikami z krwi i kości.

Wierzymy, że wszyscy mamy wpływ na nasze otoczenie. Jeśli to, co widzicie wokół nie do końca wam odpowiada, swoimi wyborami, decyzjami możecie wprowadzić zmiany! Jest mnóstwo dobrych rozwiązań nawet dla kiepskich sytuacji. Trzeba je poznać, rozmawiać o nich, zrozumieć. I wcielić w życie.

Mamy zamiar zachęcić was do działania na rzecz naszej małej społeczności; piszcie, wskazujcie problemy i obszary, w których można wprowadzić ulepszenia, by żyło się nam tu łatwiej i przyjemniej.

Redakcja