PROGRAM DLA OSÓB MIĘDZY 55 A 74 ROKIEM ŻYCIA.

Przypominamy, że z początkiem roku nasz, torzymski szpital przystąpił do programu Zdrowe Płuca Lubuszan, który ma służyć poprawie stanu zdrowia naszych płuc. To reakcja na fakt, że w dobie pandemii wiele osób nie mogło skorzystać, bądź miało utrudnioną dostępność do lekarza specjalisty.

Program realizowany będzie do końca czerwca 2023 roku, więc czasu na skorzystanie z jego dobrodziejstw jest sporo. W ramach tego programu mieszkańcy województwa lubuskiego (i nie tylko) będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych, mających na celu zbadanie pacjentów pod kątem ich predyspozycji i potencjalnego ryzyka związanego z zachorowaniem na raka płuca. Jest to program dedykowany dla określonej grupy wiekowej, a mianowicie dla osób w przedziale wiekowym 55-74 lat, które miały do czynienia z bezpośrednim bądź pośrednim paleniem papierosów.

W ramach programu istnieje możliwość przebadania się na specjalistycznym sprzęcie – badania TK i skonsultowania wyniku z lekarzem specjalistą. Badania są bezpłatne i można je wykonać bez skierowania lekarza.

Szpital zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do wzięcia udziału w tym programie. Pamiętajmy, że rak płuca jest tym schorzeniem w grupie nowotworów, które ma największy wskaźnik umieralności w naszym regionie. Minimalizujmy ryzyko i dbajmy o siebie!

Zdrowe Płuca Lubuszan to program, który realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Pozwoli przebadać w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu aż 1080 osób. Jest to program, który będzie kosztował 540 tys. zł., 90 % pokryje EFS, 10% to wkład własny szpitala.

Rejestracji można dokonać  telefonicznie – tel. 538 241 049, bądź mailowo – rejestracja@szpitaltorzym.pl.